Blog

Lüks Ev Dekorasyonu İçin 5 Adım 

Evinizi muhteşem gösterecek lüks ev dekorasyonu ile oluşturmaya ne dersiniz? Üstelik artık lükse ulaşmak için yüksek meblağlarda bir bütçe harcamanıza da gerek yok! Ufak bir birikim sayesinde hayalini kurduğunuz lüks ev dekorasyonuna ulaşabilmeniz mümkün. Bunun için sizlere yazımızda uygulamanız gereken 5 adımdan bahsettik. Tüm detaylarıyla yazımızı inceledikten sonra, kafanızda lüks ev dekorasyonu için harika fikirler oluşacağından eminiz.

Öncelikle belirtmeliyiz ki lüks ev dekorasyonu için bilmeniz ve uygulamanız gereken 5 adım var. Siz de evinizin şu anki halinden sıkıldıysanız mutlaka yazdıklarımıza göz vermelisiniz! Doğru mobilya ve ev aksesuarı seçimiyle modern ev dekorasyonunu öğrenebilirsiniz. Böylelikle lüks moderniz algısını en iyi şekilde evinize yansıtabilirsiniz.  

Bu süreçte evinize alacağınız mobilya, halı, kilim ve aydınlatmalarda dikkatli tercihler yapmanız gerekiyor. Yazımızda sizlere lüks ev dekorasyonu konusunda rehberlik edecek etkili ve yaratıcı çözümler sunduk. Belirteceğimiz adımları uygulayarak kafanızda kurduğunuz lüks ev görünümüne ulaşabilirsiniz.  

lüks ev dekorasyonu

Modern Ev Dekorasyonunu Öğrenin   

Bütçenize oldukça uygun olan dekoratif mobilya ve ürünlerle modern lüksü yakalayabilmeniz mümkün. Bu bağlamda lüks ev dekorasyonu için öncelikle modern ev dekorasyonu konusunda fikir sahibi olmalısınız. Modern ve yeni nesil ev dekorasyonlarında artık minimaliz bir sistem tercih ediliyor. Mobilyalarda konfor şıklıktan daha önemli diyebiliriz. Bundan dolayı öncelikle modern ev dekorasyonunda istediğiniz incelikleri belirlemelisiniz.  

Mobilya seçimlerinizi kullanışlı, sade ve spor tarzdan yana kullanabilirsiniz. Böylece hem lüks hem de modern ev dekorasyonunu kullanmış olursunuz. Aynı zamanda alacağınız aksesuarlarda da nostaljiden daha çok teknolojik ürünlere yer vermelisiniz. Günümüz teknoloji çağı ev dekorasyonunu da bu açıdan fazlasıyla etkisi altına alıyor. Özellikle de aydınlatmalarda, koltuk ve oturma grubu takımlarında yeni nesil teknoloji revaç görüyor. Oturma odanıza tavanda led ışık döşemeli bir aydınlatma kullandığınızda, eminiz ki herkesin gözünü alacaksınız!  

lüks ev dekorasyonu

Doğru Ev Aksesuarı Seçimi  

Ev aksesuarları her ne kadar çeşitli ve zevklere yönelik olsa da ev dekorasyonunda büyük bir rol oynar. Daha çok kendi beğeninize göre alacağınız aksesuarlar ve ürünlerle de lükslüğü yakalayabilmeniz mümkündür. Bu nedenle lüks ev dekorasyonu için sizlere doğru aksesuar seçiminin önemini anlatacağız.  

Duvarınıza asacağınız bir tablo veya resmin içeriği dahi evin atmosferinde değişiklik sağlar. Aynı zamanda biblolar, süsler, şamdan ve örtüler de ev aksesuarlında en çok tercih ettiğimiz ürünlerdendir.  

Doğru bir aksesuar seçimi ile bulunduğunuz ortamı bambaşka bir havaya büründürebilirsiniz. Bunun için de ufak tüyolardan yararlanabilirsiniz. Metalik ve cam aksesuarlar her zaman dekorasyonda ön plana çıkan aksesuarlardan olmuştur. Aydınlatmalı bir cam şamdan ile oturma odanızda lüksü hissedebilirsiniz. Tüm bunlar için ev aksesuarlınızı seçerken tüm ürünlere göz atmayı ve doğru tercihi yapmayı unutmayın! 

Mobilyalarda Lükslüğü Yakalamak 

Görsel açıdan estetik duran ve oldukça kullanışlı olan her mobilya lüksü yansıtır. Bu ifade şimdiye kadar hiç sekmemiştir ki günümüz mobilyalarında artık teknolojik ürünler de yer alıyor. Siz de mobilyalarınızda yapacağınız tercihler ile lüks ev dekorasyonu fikrini uygulamaya başlayabilirsiniz. Ev mobilyaları oldukça geniş bir kategoriye yayılıyor. Bu nedenle de hepsinde aynı verimliliği ve konforu almaya bakmanız önemlidir.  

Düz ve sadelikten çok geometrik şekillerin ve akıllı mobilyaların kullanımı lüksü yakalamanızı sağlar. Hem sizi hem de çevrenizdekileri üstün teknolojisi ile şaşırtacak türden mobilyalara yönelebilirsiniz. Bu kapsamda dekoratif açıdan renk uyumuna da dikkat etmelisiniz. Tüm mobilyalarınızın birbiriyle uyum sağlıyor olması lüks ev dekorasyonu hissiyatını en iyi şekilde yansıtır.  

Sıra Dışı Halı ve Perde Modelleriyle Lüks Ev Dekorasyonu 

Eski kilim ve halılarınızı, sararmış perdelerinizi atma vaktiniz geldi! Yerine sıra dışı tasarımlara ve özelliklere sahip halı ve perdelerinizi alabilirsiniz. Her evin giysisi olarak da nitelendirebileceğimiz halı ve kilimler lüks ev dekorasyonu açısından büyük öneme sahiptir. Evinize alacağınız tüm halılar, lüks görünüm elde etmenizde fırsat sağlar. Burada amaç tüm mekanı halı ile kaplamak yerine daha çok dekoratif bir kullanım için halı tercih etmenizdir. Bundan dolayı da halı tercihlerinizde mobilyalarınız ile uyuma dikkat edebilirsiniz. Pamuklu ve yün görünümlü ufak, oval şekilde kilim ve halılar istediğiniz görüntüyü size sağlar.  

Perdelerinizi evinizdeki camların boyut ve ölçülerine göre ayarlamanız önemlidir. Ancak bu süreçte seçeceğiniz perdenin modeli ve rengi de önemli bir noktadır. Son zamanlarda stor perdeler sağladığı verimlilik açısından hem konforlu hem de lüks olarak görülmektedir. Siz de ev dekorasyonunuzda uygun bir stor veya zebra perde tercihi yapabilirsiniz.  

Lüks Ev Dekorasyonunda Renk Uyumunun Önemi  

Giysilerimizden evimize kadar her alanda renk uyumu göz ardı edilemeyecek kadar önemlidir. Hatta lüks ev dekorasyonu için bilmeniz gereken adımlarda da mutlaka yer alması gerekir. Modern şıklık ve sıra dışı lükslükte renk uyumu da tıpkı giysilerinizde sağladığınız renk uyumu gibi önemli faktörlerdendir. Ev dekorasyonunuzda kullanmayı istediğiniz renge ve dokuya en uyumlu olan tonları ve renkleri tercih edebilirsiniz. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *