Blog

Evinizde Çarpıcı Görünümü Arttırmak İçin Koyu Renk Koltuk Takımları Tercih Edin

koyu renk koltuk takımları

Evlerinizde soft ve dingin bir görüntüden çok çarpıcı bir görüntü istiyorsanız koyu renk koltuk takımları sizler için çarpıcı ve etkileyici bir görünüm sağlayabilecek tasarımlardır. Tercih edebileceğiniz modern, klasik ve benzeri birçok farklı koyu temalı mobilya ve koltuk tasarımları piyasada mevcuttur. Koyu renkleri tercih etmek yaşam alanlarınızı çok daha zarif ve şık bir hale getirebilir. Özellikle salon ve oturma odalarınızda daha asil bir görünüm istiyor olabilirsiniz. O zaman koyu renk koltuk takımları tercihi çok doğru olacaktır.

koyu renk koltuk takımları

Koyu Renk Mobilya Tercihinde Zemin ve Duvar Rengi

Koyu yani baskın renkli mobilya tercihlerinizin şık ve asil bir görünüm sağlaması için yerleştirileceği odanın zemin, duvar ve perde rengi de çok önemlidir. Eğer duvarlarda ve zeminde daha soft ve açık tonlar kullanırsanız bu seçim mobilyanın şıklığını ve zarifliğini ortaya çıkaracak bir seçim olur. Eğer duvar ve zeminde daha koyu renk tercihlerinde bulunursanız bu seçim koyu renk koltuk takımları ve koyu renkli diğer mobilyaların göze daha az çarpmasına sebep olabilir. Böyle bir dezavantajının bulunmasının yanı sıra duvar ve zeminde doğru koyu renk tercihleri ile daha asil bir görüntü yakalayabilirsiniz.

koyu renk koltuk takımları

Koyu Renk Mobilya Tercihlerinde Yaptığımız Bazı Hatalar

Koyu renkli mobilyalar tercih yaptığımız bazı hatalar vardır. Bu hatalar:

  • Çoğu kişi koyu renk koltuk takımları ve koyu renkli mobilyalar ile birlikte açık ve soft renklerdeki yastıkların kullanılamayacağını düşünür. Bu konuda daha cesaretli olabilirsiniz. Doğru tonlarda açık renkler tercih ederek sofistike ve güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Zıtlıklar bazen iyidir. Dolayısıyla koyu renk mobilyalar tercih etmeniz odanızın tamamen koyu ve baskın renklerden oluşmasını gerektirmez.
  • Koyu renkli eşyalar kullandığınızdan dolayı odayı tamamen baskın renkler ile kaplarsanız istemeden algınıza ve bilinçaltınıza kötü sinyaller gönderen bir oda oluşturabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için duvar, zemin, perde ve halı gibi odanın diğer parçalarında daha açık tonlar kullanın. Bu görsel açıdan daha sağlıklı olacaktır. Bu durum mobilyalarınızın oda içinde daha şık ve gösterişli durmasını da sağlar. Bunun yanında özellikle koyu renkli koltuk takımları gibi mobilyalarda kullanacağınız yastık rengi çok önemlidir. Koltukların tamamen farklı bir görünüme sahip olmasına neden olabilir.

Koyu Renkli Eşya ve Mobilyalar Kullanarak Daha Çarpıcı Bir Görüntü Nasıl Oluşturursunuz?

Koyu renkli mobilyaları ile birlikte kullandığınızda çok iyi görünümler oluşturan birçok dekorasyon malzemesi vardır. Bunların kullanımı doğru şekilde yapılırsa oluşan görüntü çok daha çarpıcı olabilir. Bunlardan bazıları şu şekildedir.

  • Koyu renk ağırlıklı oda tasarımlarına biraz da yumuşaklık katmak için altın ve gümüş işlemeler kullanabilirsiniz. Sadece baskın temanın üstüne yumuşaklık katmaz bunun yanında mobilyalarınızın daha ön plana çıkmasını sağlar. Mobilyalarınız ile çok güzel bir şekilde bütünleşir.
  • Bu tarz oda tasarımlarında koyu mobilyaların yanına seçeceğiniz aksesuarlar da çok önemlidir. Koyu renk mobilyaların yanına çoğunlukla parlak ve açık tonlarda renklere sahip aksesuarlar kullanmanızı öneririz. Özellikle altın ve gümüş renklerinde işlemeli aksesuarlar koyu renk koltuk takımları ile çok uyumlu olmaktadır.
  • Bazı koyu renk mobilyalar tamamen klasik tasarımlardan ibarettir. Bu tarz klasik tasarımlı ve koyu renkli mobilya seçimlerinizde odaya daha modern görünen aksesuarlar koyun. Bu tamamlayıcı bir etki yaratacaktır.

Mobilya Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Koyu renkli koltuk takımları ve diğer aksesuarları almadan ve odanızı zevkinize göre tasarlamaya başlamadan önce mobilya seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır. Bu önerilerimize dikkat ederek mobilya alımı yapmanız aldığınız mobilyaların daha uzun süreli kullanmanızı sağlar. Ve bunun gibi birçok durum için önemlidir.

  • Mobilya alınırken kullandığınız malzemenin kalitesine çok dikkat edin. Eğer sizin rahatlık anlayışınıza uygun mobilyalar yumuşak mobilyalar ise alacağınız ürünlerin malzemelerine dikkat edin. Yatağın, oturma grubunun oturacağınız veya yatacağınız kısmındaki kullanılan ham madde kalitesine dikkat etmelisiniz. Çünkü o tarz mobilyalarda o kısımlar hep ilk yıpranmaya başlayan kısımlar olur. Bu yüzden orada kullanılan malzemenin kalitesi önemlidir.
  • Alacağınız mobilyalarda aradığınız şey yumuşak olması değil de sert ya da orta düzeyde olması mı? O zaman mobilyanın dış kaplamasını tutacaklarını ve deriden-ahşaptan yapılmış kısımlarını dikkatli bir şekilde incelemeniz gerekir. Malzemesi kaliteli ise almanızı öneririz.
  • Özellikle koltuk takımı alırken ailedeki olabildiğince tüm bireylerin otururken ayaklarının yere rahatlıkla değebildiği takımlar almaya özen gösterin. Çünkü ancak bu şekilde ailedeki tüm bireyler en sağlıklı oturuş pozisyonunda oturabilirler.

Dekorasyon Sürecinde Son Rötuşlar

Sürecin sonlarına geldiğinde ya da bir dekorasyonu uzun süre kullandığınızda küçük rötuşlar yapın. Bu sayede eve tamamen yeni bir hava katabilirsiniz. Bu tarz ufak dokunuşları özellikle yastık, koltuk örtüsü ile yapabilirsiniz. Ya da dekorasyon süreci çoktan bitmiş bir odaya yenilikler katabilirsiniz. Özellikle perdelere ekleyebileceğiniz aksesuarlar odanın genelinde daha çarpıcı bir görüntü ortaya çıkarabilir. Bundan dolayı bu tarz son dokunuşları kesinlikle küçümsememeli ve ihmal etmemelisiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *