Genel

Avangard Salon Dekorasyonu İçin Bilmeniz Gereken 5 Önemli Detay

Avangard Salon Dekorasyonu

Avangard salon dekorasyonu özellikle son yılların dekorasyon trenleri arasında. İlhamını modern dokulardan ve nostaljik çizgilerden almasıyla avangard tarz, yeniliğe açık aynı zamanda eskiden vazgeçemeyenlerin tercihi. Görkemli, dikkat çekici ve konforlu tasarımlarıyla avangard mobilyalar evinize saray şıklığı katacak.

Salon evin en önemli odasıdır. Gününüzün çoğunu geçirdiğiniz, ailenizi ve dostlarınızı ağırladığınız salonların dekorasyon detayları oldukça önemli. Salon dekorasyonunun enerjinizi etkilediğini ve sizi yansıttığını unutmayın. Tercih edeceğiniz avangard mobilyalar ile siz de enerjinizi ve yaşam tarzınızı salonunuza yansıtabilirsiniz. Lüks yaşam tarzınızı yansıtmak için lüks bir salon dizayn etmelisiniz.

Avangard mobilyalar çoğunlukla set halinde satılıyor. Gold ve gümüş detayların hakim olduğu, pastel renk tonlarının kadife kumaşlarla buluştuğu dekorasyon detayları ile mobilyalar bir bütün oluşturmalı. Lüks ve zarafetin sembolü olan avangard tarz salon dekorasyonlarında sıklıkla tercih edilmekte. Özellikle gold işlemeli detaylar ve kadife dokunun hakim mobilyalarla salonunuzda saray şıklığı yaratmanız mümkün.

Salon dekorasyonu ve mobilya tercihleriniz sizi ve yaşam tarzınızı yansıtır. İhtişamlı ve konforlu olmasıyla avangard mobilyalar yaşam tarzınızı yansıtacak. Siz de lüks ve görkemli yaşam tarzınızı avangard mobilyalarla salonunuza yansıtabilirsiniz. Peki nasıl avangard salon dekorasyonu yapabiliriz? Salonu dekore ederken hangi ayrıntılara dikkat etmemiz gerek? İşte avangard salon dekorasyonu için bilmeniz gereken 5 önemli detayı sizlere sunuyoruz. Daha alımlı ve dikkat çekici ev dekorasyonları için siz de avangart mobilyaların büyüleyici dokularından yararlanabilirsiniz.

1. Günün Yorgunluğunu Üzerinizden Attığınız Koltuk Takımları

Tüm salon dekorasyonlarında olduğu gibi avangard salon dekorasyonu için de en önemli parça koltuklar. Koltuklar salon içinde en çok dikkat çeken parçalardan biri. Avangard tarz mobilyalar tüm ihtişamıyla salonunuza faklı bir hava katacak.

Avangard tarz koltuklarda özellikle pastel tonlar ve gold detaylar öne çıkmakta. Koyu renk tasarımlarda ise mor ve mürdüm renkleri hakim. Avangard tarz mobilyalarda hakim olan bir diğer detay ise varak ve işlemeler. Koltuk taçlarından işlemeli iskeletlere tüm detayları ile avangard koltuk takımları, salonlarınızda saray ambiyansı yaratacak. Özellikle koltuk kaplamalarında kullanılan kadife ve parlak kumaşlar asilliğile göz kamaştıracak.

Üretilirken lüks malzemeler kullanılması ve kaliteli işçilikle dizayn edilmesiyle avangard mobilyalar, şık olduğu kadar konforlu da. Avangard tarz koltuk takımları tüm asilliğiyle siz ve konuklarınızın gözlerini alacak.

2. Lüks ve Kullanışlı TV Üniteleri

Mobilyalarda TV ünitesi tercihi aynı zamanda odak noktası tercihidir. Televizyon izlerken odak noktamız doğrudan TV ünitelerine geçer. Bu sebeple TV ünitelerini salonunuzun genelinde yansıtmak istediğiniz tarza uygun seçin.

Avangard salon dekorasyonu tasarlanırken materyal ve renk açısından TV üniteleri ve koltuklar uyum içinde olmalı. Bu sebeple avangard tarz mobilyalar çoğu zaman takım haline satılır. Çoğu zaman odak noktası haline gelecek olan TV üniteleri ise tüm ihtişamıyla salonunuzda yerini almalı.

Gold ve gümüş detayları hakim olduğu, varak ve işlemelerle zenginleştirilen TV üniteleri avangard salonunuzu tamamlayacak.

3. Tüm İhtişamıyla Aydınlatma Aksesuarları

Salon dekore ederken özenle seçilmesi gereken bir diğer parça ise aydınlatma aksesuarları. Özellikle şıklığın ve zarafetin ön planda olduğu avangard salonlarda. Özenle dizayn ettiğiniz avangard tarzdaki salonunuza lüks ve ihtişamına yakışacak avizeyi seçmekle başlayın.

Gold ve gümüş detaylı kristal avizeler avangard salon dekorasyonlarında sıklıkla kullanılmakta. Öte yandan tüm ihtişamıyla sarkıt avizeleri de avangard salon dekorasyonlarında görmek mümkün. Avangard tarz aydınlatma aksesuarları salonunuzun ihtişamına ihtişam katacak.

4. Salonların Olmazsa Olmazı Orta Sehpalar

Orta sehpalar aperatif atıştırmalıkları, içeceklerinizi, gazete veya dekoratif aksesuarların konumlandırıldığı kullanışlı yerler. Salonlardaki kullanım alanları çok geniş olduğu için de çektikleri ilgi de bir o kadar büyük.

Avangard tarz salon dekorasyonlarında orta sehpa vazgeçilmez bir parça. Genellikle set hahalinde satılan avangard mobilyaların içinde mutlaka bulunur. Salonunuzu avangard tarzda dizayn edecekseniz orta sehpanızın avangard tarzın ihtişamına uygun olmasına dikkat edin.

Gold varaklı ve işlemeli orta sehpalar avangard dekore ettiğiniz salonunuza çok yakışacak. Öte yandan orta sehpa renginin koltuk ve TV üniteleri ile uyumlu olması önemli bir detay.

5. Dekorasyonu Tamamlayacak Olan Aksesuarlar

Aksesuarlar tamamlayıcı parçalardır ve her zaman son dokunuşu yapar. Avangard salon dekorasyonu yaparken seçilen aksesuarlar çok önemli. Lüks ve ihtişamları tarzları yansıtan avangard salonlara aynı şekilde görkemli aksesuarlar çok yakışacak. Özellikle gold ve gümüş detayların sıklıkla kullanıldığı avangard salonlar için birçok aksesuar seçeneği var.

Varaklı şamdanlar, kristal avizeler, işlemeli vazolar ve dahası avangard tarz salonlara çok yakışan parçalar. Seçtiğiniz kaliteden ödün vermeyen parçalarla salonunuzda görkemli ve lüks atmosferi yakalayın. Büyük ve ışıltılı aksesuarlar kullanmaktan çekinmeyin. Salonunuzla uyumlu doğru renk tonunu yakaladığınızda büyük ve ışıltılı aksesuarlar salonunuzda ahenk içinde parlayacak.

Öte yandan varaklı ve gold detaylı objeler salonunuzda saray havası estirerek yaratmak istediğiniz avangard tarz salonu tamamlayacak. Birkaç küçük dokunuş ve dekorasyon detayları ile sizde salonunuzu avangard tarzda dizayn edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *