Blog

Avangart Dekorasyon Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar 

avangart dekorasyon

Gösterişi seviyorsanız ev dekorasyonunda avangart dekorasyon stilini benimseyebilirsiniz. Birbirinden parlak kumaşlara sahip, ihtişamlı görünümleriyle ilgi çeken avangart mobilyalar oldukça revaç görüyor. Özellikle de eski dönem lüks dekorasyon stilinin zenginliğini seviyorsanız, avangart tarzda bir ev dekorasyonu tam size göre! Ancak dekorasyon ve ev dizaynı sürecine geçtiğinizde avangart dekorasyon kullanımında dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. 

Ev dekorasyonuna başlamadan önce mutlaka bir planlama yapmanız önemlidir. Bu sayede bir sonraki adımınıza daha kolay ulaşabilirsiniz. Avangart tarza sahip bir ev dekorasyonu için de aynı şekilde planlama ile ilerlemelisiniz. Dekorasyon işlemlerine geçmeden önce hangi tarz bir avangart dekorasyon fikrine sahip olduğunuzu anlamanızı tavsiye ederiz. Ayrıca avangart stilinin nasıl işleneceğiniz, evinizde hangi ürünlerin daha iyi duracağını da bilmelisiniz. Sonrasında ise avangart dekorasyon için tercih edeceğiniz başlıca mobilya ve ürünlerde seçim aşamasına geçebilirsiniz.  

avangart dekorasyon

Avangart Ev Dekorasyonu Nedir ve Nasıl Olur? 

Avangart ev dekorasyonu son dönemlerde oldukça ilgi görmeye başladı. Durum böyle olunca da pek çok kişi tarafından da bir hayli merak konusu oluyor. Peki, avangart ev dekorasyonu nedir ve nasıl olur? Belirtmeliyiz ki avangart dekorasyon tarzı eski dönem şaşalı ev dekorasyon fikirlerinden çıkar. Dokumalı ve işlemeli mobilyalar, parlak kumaşlar ve ihtişamlı görselliğe sahip ürünlerin hepsi bu dönemde oluşmuştur.  

Avangart ev stilini ise daha çok eski dönem dekor fikirlerinin sade hali şeklinde yorumlayabiliriz. Eski dönem mobilyalarına göre daha minimal olan ürünlerde aynı ihtişamı yakalamanız da mümkün. Bu bakımdan avangart dekorasyon stili lüks ve gösterişi sevenler için birebirdir. Tüm bunlarla birlikte evinizde her oda için avangart dekorasyonunun şıklığından yararlanabilirsiniz. Bunun için tercih edebileceğiniz belli başlı avangart mobilya ve ürünler vardır. Tam da nokta atışı olacak bu ürünlerle siz de evinizi avangart bir tarza dönüştürebilirsiniz.  

Dokuma Halılar ile Avangart Dekorasyonu Yakalayın 

Geçmişten günümüze dokuma halı ve kilimler fazlasıyla tercih edilen ürünlerden olmuştur. Evlerimizde oturma odamızda, yemek odamızda hatta yatak odalarımızda dahi dokuma halılar kullanabiliriz.  

Dokumaların kendine has tarzı ve sağladığı atmosfer çoğu zaman hayranlıkla izlememize sebep olacak türdendir. Bu türde dokumaya sahip halılar daha gelenekselleşmiş ve lükslüğün simgesi olan halılardır. Avangart dekorasyon tarzında ise dokuma halı ve kilimlere rastlamanız mümkündür.  

Eğer avangart tarzda bir ev dekorasyonu düşünüyorsanız, halı ve kilim tercihinize önem vermelisiniz. Renk uyumunun dışında biraz daha gösterişli tarzda bir halı seçebilirsiniz. Özellikle oturma odanızda ya da salonunuz için püsküllü ve parlak kumaşa sahip halılar kullanabilirsiniz. Ancak bunu tercih ederken mobilyalarınızda biraz daha sadelik sağlamalısınız. Unutmayın, avangart dekorasyon tamamen süslü bir tasarımdan çok sadeliği de vurgulayan bir tarzdır.  

Avangart Ev Dekorasyonunda Doğru Avize Seçimi 

Aydınlatmalar, avize ve lambalar evinizin dekorasyonunu en iyi şekilde yansıtırlar. Bu bakımdan avangart dekorasyon stilinde doğru avize seçimine dikkat etmeniz gerekir. Daha modern tarzda bir gelenekselleşmiş dekorasyon istiyorsanız, ışıltılı ve cam kristallerinden oluşan avizeler kullanabilirsiniz. Eski dönemlerde oldukça karşılaştığımız büyük taşlı ve ihtişamlı avizelerin modern tasarımlarına göz atabilirsiniz.  

Doğru bir avize seçimi ile istediğiniz ev dekorasyonuna ulaşabilirsiniz. Ayrıca evinizde daha modern bir avangart havası yakalamak istiyorsanız, tavandan aydınlatmalı ve ışıltılı lambalar kullanabilirsiniz. Ayaklı aydınlatmaları da oturma odanızda ya da yatak odanızda süslü abajurlu modellerde tercih edebilirsiniz. Böylelikle evinizde istediğiniz modern klasik tarzı yakalayabilirsiniz.  

Avangart Dekorasyonda Aksesuarların Önemi  

Evimize zaman zaman aldığımız aksesuarların dekorasyonda büyük bir rol oynadığını biliyor muydunuz? Avangart dekorasyonda aksesuarın önemi daha da ön plana çıkar. Evinize alacağınız bir masa şamdanı, mumluklar ve biblolar tüm tarzınızı ortaya koyar. Bu bakımdan avangart dekorasyon stilini yakalayabilmek için biraz daha geleneksel türde aksesuarlar tercih etmelisiniz. Bu sayede dilediğiniz atmosferi evinizin her yanında hissedebilirsiniz.  

Porselen ve cam ağırlıklı ev aksesuarları istediğiniz dekorasyon stilini en iyi şekilde yansıtacaktır. Evinizdeki konsolunuza, masanıza ya da duvarınıza bu türde aksesuarlar alabilirsiniz. Ancak bu süreçte tamamen klasikleşmiş avangart stili yerine biraz daha sade ürünlere yer verebilirsiniz. Evinize giren tüm misafirleriniz evin zarafetine, sadelikle bürünmüş ihtişamına hayran kalacaklar.  

Desenli Perdeler ile Avangart Şıklığını Hissedin  

Perdeler, güneşlik ve tüller evlerin örtüsü niteliğindedir. Her oda ve mekan için farklı türde bir perde kullanabilirsiniz. Hem işlevini gerçekleştiren hem de oldukça şık görünüme sahip perdeler almanızı öneririz. Bu sayede avangart dekorasyon hissiyatını perdelerinizde de görebilirsiniz. Boncuk işlemeleri olan, parlak kumaştan yapılan perdeler bu kategoride en beğenilenler arasındadır.  

Avangart şıklığı ve kalitesini evinizin her yerinde farklı şekilde kullanmanız mümkündür. Salonunuzda yere kadar uzanan ışıltılı perdeler kullanabilirsiniz. Hem lüks bir görünüm hem de ışıltılı bir avangart havasını soluyabilirsiniz. Yatak odanızda ise biraz daha koyu tonlarda ve işlemeli perdelere yer verebilirsiniz. Odanızın diğer dekorasyon şıklığını da yine avangart havasından yararlanarak tamamlayabilirsiniz.  

Unutmayın evinizde yer verdiğiniz her bir parça dekorasyonu tamamen etkiler. Bu noktada şık ve uyumlu tercihlerde bulunmalısınız.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir